מסעדות בעכו - מתוך יומנו של שף עיתון "הארץ"

בעבר היו מגיעים לאכול בעכו בעיקר חומוס אצל סעיד או כנאפה, אך כיום עכו היא הרבה מעבר לכך.
בעיר העתיקה כיכרות מלאות במסעדות מכוונות אל התיירים השוטפים את העיר בהנאה ובציפייה למגוון עסקים מקומיים אותנטיים ומרגשים.

מעדל’ה” בית האוכל של השף עדנאן דאהר – מטבחון קטן ממנו מוציא השף בעצמו את האוכל לשולחנות הספורים הממוקמים בסמטה. עלי גפן ממולאים, פטאייר, קבב כבש עם במייה קלויה ועוד יצירות בעבודת יד מלאות בטעם ובמסורת. מעדל’ה היא הזדמנות לאכול אוכל גלילי במיטבו.

“חנות התבלינים של הכורדי”, מרוואן כורדי – בעל החנות מציג בגאווה את התבלינים ומגיש לנו לטעום ולהריח ניחוחות מפתיעים.האהבה לתבלינים ניכרת ומידבקת, קשה שלא להיסחף בזה. אחרי שמריחים וטועמים פה את התבלינים מבינים שאי אפשר להתחיל בכלל להשוות אל מול מה שאנו קונים בסופר. בקיצור, חוויה מומלצת לכל בשלן.

מסעדת “אל-מארסא” של השף עלאא מוסא – מנות ראשונות שכולן צועקות ים. סביצ’ה דג חמוץ חריף מלווה ביוגורט יבש, פיסטוקים וזיתים. קלמארי שמוקף בעדינות בצנוברים וזיתים על לאבנה מתובל בסומק ריחני. בעיקריות פגשנו כצפוי מחבת פירות ים עם רוטב פשוט וממכר מלא בשמן זית ושום. אחרונים מגיעים לברק עם שעועית ירוקה ולימון כבוש ומוסר על פריקי קלילה בזכות פירורי יוגורט עיזים שמרעננים כל ביס וביס.
הטריות, חומרי הגלם המקומיים ולא כקלישאה אלא כמעשה, התאמת המנות לאקלים, מרגש לראות את העיר העתיקה מדברת בשפה עדכנית ובועטת.