אירועים בעכו

במסגרת עידוד תיירות הפנים והחוץ בעכו הבינו במשרד התיירות שתרבות ותיירות הולכים ביחד, והחליטו להשקיע כמה שאפשר כדי שיהיו בעכו אירועי תרבות מעניינים. אירוע מסוג זה הוא “מבארוק ועד ביורק” המסע המוסיקלי-אופראי באולמות האבירים בעכו העתיקה – מיזם חדש לחורף, במסגרתו מקיימת האופרה הישראלית סדרת קונצרטים של אופרה קלה, הכוללים מטעמים מוסיקליים באקוסטיקה ובאווירה הייחודית של אולמות האבירים. סדרת הקונצרטים הנערכת מינואר עד חודש מרץ בימי שלישי בערב.

כיום פועלים בעיר העתיקה של כ-80 חדרי מלון ובניהם מלון עכותיקה בעיר העתיקה – מלון בוטיק עם קונספט מיוחד, שלפיו המבנה העיקרי שלו שוכן מול חומות עכו העתיקה ונהנה מנוף מרהיב של חוף עכו ואילו 20 החדרים והסוויטות בגדלים שונים, פרוסים בסמטאות העיר ומתמזגים בתוך מבני אבן עתיקים. המבנים בהם נבנו הסוויטות עברו שחזור מלא בהתאם להנחיות של ועדות שימור, ובחלק מהבתים אף נחשפו בתהליך השחזור קשתות, פתחים וקירות אבן מקוריים שהיו חבויים מאחורי טיח וצבע. דגש מיוחד הושם על העיצוב, כשכל סוויטה מעוצבת בהתאם לנתוניה.

הבעלים של המלון, מאיר דוידסון, ירושלמי שבא מתחום הנדל”ן, הבין את הפוטנציאל התיירותי של העיר העתיקה בה הוא רואה עיר עם קסם ואותנטיות. למרות שאנחנו מכירים צורות לינה בדמות צימרים או Airbnb, דוידסון אומר שכאן הקונספט הוא שהחדרים מפוזרים לאורך הסמטה ומעורבבים עם השכונה ויש סידור חדרים בכל יום. “מבחינתי, הברכה מהתיירות היא לגדול ביחד עם העיר ולא לכפות את עצמנו עליה. יש פה מסעדות נהדרות ואנחנו בעד שאנשים יבלו בעיר. חשבתי לעשות Airbnb – אבל נראה לי שלאורחים עדיף הקונספט של המלון כשהם מקבלים שרות מלונאי שכולל עזרה בהגעה לחדר, קונסיירג’, סידור חדרים, קבלה וכו. מבחינתי, עכו היא המלון ואני נותן את החדרים”…

לדברי דוידסון, הקונספט של המלון נענה לצרכים התיירותיים העולמיים שהשתנו. “כיום אנשים מחפשים חוויה, תוכן. כיום מחפשים מקומות חדשים, חוויות והתנסויות חדשות, מפגשים, לראות צורות חיים אחרות. אנשים רוצים להתערות בסביבה, להתרשם בצורה בלתי אמצעית מדברים שהם מכירים רק דרך התקשורת, ויש להם הזדמנות להיות פה. אנשים רבים חיים כיום דרך המדיה – האינסטגרם והפייסבוק – הם מגיעים כדי להצטלם במקום, כדי להגיד הייתי במקום כזה, שאין אותו במקום אחר. ככל שהוא שונה יותר – הוא מעניין יותר. דווקא לישראלים עכו מוכרת פחות ומי שמגיע מופתע לגלות חו”ל קרוב.